Alimenty a zdolność kredytowa

Alimenty a zdolność kredytowa

odejmujemy w życiu rzadziej lub częściej różne działania które powodują że musimy głębiej sięgnąć do portfela, aby sfinansować na przykład remont mieszkania, czy też zakup nowszego samochodu. Czasem potrzebujemy dodatkowych środków finansowych, żeby chociażby udać się na urlop w miejsce o którym od dawna marzyliśmy. Jest oczywiście jeszcze wiele innych sytuacji, kiedy potrzebujemy ekstra gotówki i wtedy nierzadko posiłujemy się pożyczką zaciągniętą w placówce bankowej.

I nie ma w tym nic dziwnego, mnóstwo ludzi na całym świecie korzysta z takiego wsparcia finansowego. Oczywiście aby z banku otrzymać  zastrzyk finansowy trzeba przedłożyć niezbędne zaświadczenia, takie które mówią o tym gdzie pracujemy, na podstawie jakiej umowy oraz ile zarabiamy. Posiadając taką o nas wiedzę, analityk zatrudniony w powyższym miejscu dokona sprawdzenia naszej zdolności kredytowej i placówka bankowa udzieli nam odpowiedzi w kwestii zaciągnięcia wierzytelności. Jeśli jest ona pozytywna, to możemy liczyć na pieniądze z banku. Natomiast może się też zdarzyć, iż otrzymamy decyzję negatywną. Dzieje się tak w przypadku, kiedy na przykład jesteśmy obciążeni alimentami albo posiadamy kredyt w innym banku. Wtedy z miesięcznej puli gotówki którą dysponujemy jakaś jej część jest wydatkowana na to zobowiązanie i w ocenie banku nie będzie nas stać na spłatę kolejnego.

Co zrobić w takiej sytuacji?

Rozwiązaniem jest skorzystanie z usług przedsiębiorstw, które w swojej propozycji mają pożyczki pozabankowe. Nazwa ta wynika z tego, iż tego typu firmy nie funkcjonują w strukturach bankowych i mają swój własny budżet, z którego jest udzielane wsparcie finansowe. Także w sytuacji kiedy bank nam odmówił, możemy jak najbardziej skorzystać z tego sposobu. Ogromnym plusem jest tutaj znacznie uproszczona procedura.

Czyli nie musimy przedstawiać szeregu zaświadczeń o miejscu pracy i osiąganych dochodach. Nie będzie szczegółowo sprawdzana nasza zdolność kredytowa, tak więc fakt płacenia alimentów i nie tylko nie ma tutaj większego znaczenia. W instytucjach finansowych pozabankowych możemy liczyć na to, iż nasz wniosek zostanie rozpatrzony w szybkim czasie z pozytywnym dla nas skutkiem. Charakterystyczną cechą pożyczek pozabankowych jest ich wysoka przyznawalność. Dzieje się tak dlatego, ponieważ klienci nie są sprawdzani w Biurze Informacji Kredytowej albo w Krajowym Rejestrze Dłużników.

Przeczytaj również:  Zalety zakupu używanego samochodu z salonu na przykładzie Toyota Corolla

Dodatkowo bardzo dużym atutem takiego rodzaju zaciągania wierzytelności jest szybki czas otrzymania gotówki, często zdarza się że w przeciągu 15 minut znajdują się ona na koncie bankowym pożyczkobiorcy. Ma to szczególnie duże znaczenie w sytuacji, kiedy dopadła nas całkowicie niespodziewana sytuacja losowa taka jak na przykład choroba, nie planowany remont, czy też nagła awaria pojazdu.Te problemy należy niezwłocznie rozwikłać, a na ten moment nie dysponujemy odpowiednimi środkami pieniężnymi.

Tak więc jak widać na podstawie tego co zostało powyżej powiedziane, dodatkowe płatności w postaci, chociażby alimentów, czy też innych zobowiązań nie są przeszkodą ku temu, żeby mieć możliwość zaciągnięcia pożyczki.

Więcej informacji na temat pożyczek: https://www.saverium.pl/artykuly/pozyczka-online-w-15-minut-ekspresowe-pozyczki/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *