Dotacja na dekoder dvb t2 - jak uzyskać?

Dotacja na dekoder dvb t2 – jak uzyskać?

Aby oglądać darmową telewizję, potrzebujesz odpowiedniego sprzętu, a dekoder DVB-T2 jest niezbędny. Na szczęście istnieje możliwość uzyskania dotacji rządowej na zakup tych dekoderów. Nowy standard wymaga, aby użytkownicy posiadali odpowiedni sprzęt, do którego należy dekoder DVB-T2. Dowiedz się, jak uzyskać dotację rządową na zakup tego nowego dekodera i przestawić na niego swój system.

Dotacja w wysokości 100 zł

Do końca 2020 roku 100 zł dotacji na nowy dekoder DVB-T2 nie wystarczy, aby coś zmienić. Czas na modernizację dekodera, a jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, to czas na zmianę telewizora. Nowy rząd planuje współfinansowanie przejścia na naziemną telewizję cyfrową, a dotacje mają na celu maksymalne ułatwienie tego przejścia gospodarstwom domowym. Aby to umożliwić, rząd zaproponował dopłaty do zakupu nowego dekodera o wartości 100 zł lub 250 zł. Cena tych dekoderów waha się zwykle w granicach 80-200 zł, ale bon o wartości 100 zł powinien pokryć koszt podstawowego dekodera.

Obecnie około 8,8 mln domów nie jest wyposażonych w wymagany standard naziemnej telewizji cyfrowej. Aby móc skorzystać z dotacji, dekoder musi zostać wymieniony na nowy, dostosowany do standardu lub doposażony w dekoder naziemnej telewizji cyfrowej. Wysokość dotacji jest zróżnicowana dla poszczególnych beneficjentów, a świadczenie w wysokości 100 zł za dekoder będzie wypłacane jednorazowo.

Jeśli zastanawiasz się, czy kupić dekoder DVB-T2, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość: oba urządzenia są bezpłatne! W rzeczywistości możesz nawet kwalifikować się do otrzymania darmowej dotacji rządowej na zakup jednego z nich. Niektóre kraje finansują zakup tych urządzeń i można się o to ubiegać już teraz.

Standard DVB-T2 jest obecnie dostępny w Wielkiej Brytanii, Australii, Niemczech i Szwajcarii, a jego komercyjne wprowadzenie na rynek spodziewane jest w czerwcu 2013 roku. Nie jest to jednak jedyny powód niedoboru dekoderów DVB-T2. W rzeczywistości wiele krajów odczuwa ich dotkliwy brak. Najnowsze dekodery są obecnie opracowywane przez kilka firm, które starają się sprostać zapotrzebowaniu rynku na tę technologię.

Przeczytaj również:  Dotacje unijne dla rolników na działalność pozarolniczą

Standard DVB-T2 jest powszechnie stosowany przez nadawców do transmisji cyfrowych sygnałów wideo. Na wczesnym etapie rozwoju tego standardu mówiono, że H.264 jest nieopłacalny ze względu na brak formalnego procesu licencjonowania treści. Nie posiadał również jednego punktu obsługi w zakresie opłat licencyjnych. Nowy standard zmienił jednak ten pogląd.

DVB-T2 zastępuje standard DVB-T, który ma zostać wycofany w dniach 21-30 czerwca 2022 roku. Oczekuje się, że DVB-T2 poprawi odbiór i przepływność. Standard ten nie jest obowiązkowy dla nadawców, ale jest stosowany w przypadku UHD BD. Pomimo niedociągnięć standardu H.264, nadal jest on preferowany przez nadawców.