Nasze Małopolskie Informacje

Tarnów jako dobre miejsce pracy? Inwestycje zwiększają atrakcyjność miasta

Niezwykle niska stopa bezrobocia w Tarnowie, wynosząca w 2023 roku zaledwie 4,2%, z całą pewnością może napawać optymizmem wszystkie osoby, które właśnie w tym mieście chciałyby rozwijać swoją zawodową karierę. Poprawie ulegają także warunki zatrudnienia i wysokość płac, a najnowsze inwestycje w Tarnowie znajdują odzwierciedlenie w znacznej ilości nowych ofert pracy i na listach zawodów deficytowych. Bez względu na to jaka interesuje Cię praca, Tarnów będzie w stanie sprostać stawianym przez Ciebie wymaganiom.

Jak wygląda bieżąca sytuacja na rynku pracy w Tarnowie? Czego mogą spodziewać się kandydaci? W jakich zawodach najłatwiej znaleźć zatrudnienie? Gdzie najprościej będzie zdobyć pracę? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w niniejszym materiale.

Praca w Tarnowie – aktualna sytuacja na rynku

Jak już wspomnieliśmy na wstępie niniejszego artykułu, sytuacja na rynku pracy w Tarnowie jest bardzo dobra, o czym świadczy niska stopa bezrobocia, spora ilość zawodów deficytowych, czy wzrastająca liczba ofert pracy z rozmaitych sektorów. Na zdobycie atrakcyjnej pracy, zarówno w pełnym, jak i niepełnym wymiarze godzinowym, liczyć może każdy – lokalny rynek pracy nie wyklucza również osób niepełnosprawnych, emerytów czy studentów. Na popularności zaś zdobywa praca zdalna, która z powodzeniem może znajdywać zastosowanie w rozmaitych branżach, nie tylko w IT.

Stabilne zatrudnienie i godne wynagrodzenie niemal wszędzie gwarantuje umowa o pracę, a umowy cywilnoprawne, takie, jak umowa zlecenie czy umowa o dzieło, są coraz rzadsze – spotyka się je niemal wyłącznie w przypadku ofert agencji zatrudnienia tymczasowego, czy w przypadku mniej wymagających zajęć, takich, jak na przykład ochroniarz, stróż nocny, czy sprzątaczka. W przypadku większości ofert pracodawcy zapewniają, że kandydaci będą mogli liczyć na atrakcyjne systemy premiowe, realną możliwość awansu w strukturze firmy i przejrzystą ścieżkę kariery.

Podkreślenia wymaga także fakt, że pracując na podstawie umowy o pracę możemy się spodziewać, że pracodawca udzieli nam rozlicznych benefitów pozapłacowych, takich, jak prywatna opieka medyczna, systemy kafeteryjne, wewnątrzfirmowe systemy socjalne, paczki świąteczne, czy różnorakie kursy i szkolenia zawodowe.

Inwestycje w Tarnowie – na co warto zwrócić uwagę?

Mieszkańcy Tarnowa poszukujący zatrudnienia powinni zwrócić uwagę na fakt, że zgodnie z listą zawodów deficytowych, zatrudnienie można tu łatwo otrzymać niemalże w każdym zawodzie. Pozytywem całej sytuacji jest też niewątpliwie fakt, że zawodów nadwyżkowych zasadniczo w Tarnowie nie notuje się. Niemniej, gołym okiem widoczne są pewne trendy dotyczące sektorów, w których zatrudnienie można zdobyć wyjątkowo łatwo.

Coraz liczniejsze są rozmaite inwestycje w Tarnowie – w szczególności budowlane. Być może to właśnie one w głównej mierze wpływają na fakt, że pracy w branży budowlanej jest coraz więcej – jest to sektor, który wśród zawodów deficytowych ujmuje największą ilość pozycji. Drugie miejsce zaś zajmuje sektor transportowy, wraz z logistyką i spedycją.

Pracy nie zabraknie jednak także w innych sektorach – branża handlowo-usługowa, gastronomia czy produkcja, wraz z dynamicznym rozwojem miasta zapraszają coraz większą liczbę chętnych do podjęcia pracy. Rozliczne oferty kierowane są także w stronę wysokiej klasy specjalistów o wykształceniu wyższym – przede wszystkim w branży medycznej, edukacyjnej, finansowej czy IT.

Ogłoszenia o pracę w Tarnowie – gdzie najlepiej ich szukać?

Jak już wspomnieliśmy na łamach niniejszego tekstu, praca w Tarnowie to rzecz dość powszechna, a najnowsze oferty pracy zachęcają do rozwoju swojej kariery osoby wielu specjalizacji i branż. Zatrudnienia możesz szukać zarówno w ramach ogłoszeń powiatowego urzędu pracy, asysty agencji zatrudnienia tymczasowego, czy nawet osobiście udając się do upatrzonego wcześniej zakładu pracy, z zamiarem złożenia swojego CV.

Trzeba jednak otwarcie przyznać, że zdecydowanie najszybciej zdobędziesz pracę w sytuacji, w której skorzystasz z pomocy jednego z portali ogłoszeniowych – na przykład GoWork.pl. To właśnie na serwisach tego rodzaju najlepsze oferty zatrudnienia w Tarnowie pojawiają się najliczniej, pozwalając obu stronom na szybkie nawiązanie korzystnej współpracy.

Materiał promocyjny

Exit mobile version