Zalety mieszkań z rynku pierwotnego

Planujesz w najbliższej przyszłości zakup wymarzonego mieszkania? Kluczowe jest dokonanie wyboru pomiędzy zakupem mieszkania na rynku pierwotnym lub wtórnym.

Dlaczego warto kupić mieszkanie z rynku pierwotnego?

Pierwszym powodem jest standard budynku. Nowe inwestycje są z reguły budowane według nowszej technologii i przy wykorzystaniu znacznie lepszych materiałów. Sposobu, w jaki zostały wybudowane i wykończone nie można porównać z mieszkaniami dostępnymi na rynku wtórnym. Nowe mieszkania będą miały bardziej funkcjonalne układy, lepszą akustykę oraz szereg innych udogodnień jak choćby garaż podziemny, a w nim własne miejsce postojowe.

Po drugie kupując mieszkanie na rynku pierwotnym masz znacznie  większe możliwości aranżacyjne – to Ty decydujesz jak będziesz mieszkać. Jeżeli kupisz mieszkanie w trakcie realizacji, możesz zgłosić do dewelopera prośbę o wprowadzenie zmian aranżacyjnych. Zazwyczaj zmiany bez problemu są nanoszone na projekt, a ewentualne koszty związane z ich wprowadzeniem są znikome. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest zakres gwarancji. Jeżeli zmiany w zakupionym przez Ciebie mieszkaniu wprowadzi deweloper to będzie musiał wziąć za nie odpowiedzialność. Jeżeli natomiast wprowadzisz je we własnym zakresie to wówczas na elementy zmienione nie przysługuje Ci rękojmia. Podobnie jest na rynku wtórnym wszelkie zmiany aranżacyjne wprowadzasz na własny koszt i na własne ryzyko.  

Relatywnie niższa cena zakupu jest trzecim powodem, dla którego warto wybrać nowe budownictwo. Nowe mieszkania na sprzedaż w Niepołomicach są zazwyczaj odrobinę tańsze w zakupie. Ponieważ sprzedający nie dolicza kosztu wykończenia, które i tak częstokroć jest całkowicie przez kupującego zmieniane. 

Czy mieszkania z rynku pierwotnego posiadają atuty?

Ostatnim często pomijanym atutem są znacznie niższe koszty związane z utrzymaniem nowego mieszkania w Niepołomicach (https://rynekpierwotny.pl/s/nowe-mieszkania-niepolomice/). Nowe osiedla są budowane z lepszych materiałów, które m.in. lepiej trzymają ciepło, zużywają mniej prądu, a dodatkowo nie wymagają remontów, dzięki temu składki na ten cel są znacznie niższe.

Przeczytaj również:  Jak dobrać odpowiednie spodenki treningowe?

Planując zakup mieszkania należy podjąć wiele ważnych decyzji m.in. czy chcesz kupić mieszkanie na rynku pierwotnym czy wtórnym. Wybór nie jest łatwy, bo nie ma uniwersalnych rozwiązań, a decyzja uzależniona jest od indywidualnych preferencji i oczekiwań kupującego. W takich sytuacjach pomocą służą agencje, w których pracują niezależni doradcy, którzy pomogą wybrać najlepsze rozwiązanie.  

Materiał przygotowany przez portal z ofertami nowych mieszkań i domów RynekPierwotny.pl

Treść promocyjna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *