Producent znaków drogowych - firma Tioman

Producent znaków drogowych – firma Tioman

Znaki drogowe to podstawa bezpieczeństwa i dobrej orientacji na drodze. Ich porządne wykonanie i wysoka jakość sprawią, że będą służyły na wiele lat i pomagały kierowcom jeździć zgodnie z przepisami.

Znaki ostrzegawcze

Znaki ostrzegawcze mają ostrzegać kierowców o niebezpieczeństwie na drodze i nawołują do zachowania szczególnej ostrożności. Są to trójkąty z żółtym tłem i czerwoną ramką i mogą występować w różnych rozmiarach, od wielkich, gdzie długość boku to 1200 mm po mini gdzie mamy bok dwa razy krótszy czyli 600 mm. Znaki ostrzegawcze to aż 34 rodzaje znaków ze stali lub z aluminium.

Znaki zakazu

Znaki zakazu pokazują czego nie można robić na drodze. Charakterystyczne białe tarcze z czerwoną obwódką ostrzegają przed niebezpieczeństwem, na przykład zakazują zawracania czy wjazdu, skrętu w określoną stronę. Dostępne w 44 odmianach, o średnicy od 1000 mm do 400 mm.

Przejrzyste i dobrze namalowane znaki nakazu to również ważny element na drodze. Te znaki ułatwiają kierowcom poruszanie się i nakazują określone manewry np. skręcanie w nakazanym kierunku. Znaków jest 19 i są w większości w kształcie koła z niebieskim tłem i białym znakiem graficznym.

Znaki informacyjne

Kolejna ważna grupa znaków to znaki informacyjne. Najczęściej mówią nam o strefach, obiektach na drodze czy też o pierwszeństwie przejazdu. W ofercie znajduje się 49 znaków informacyjnych o średnicy od 400 do 1200 mm. 

Znaki uzupełniające

Znaki uzupełniające są stosowane na granicach Państw, województw, powiatów, na drogach wielopasmowych. Posiadają różnorodne grafiki. Znaki uzupełniające to około 22 znaki, informujące między innymi o: granicach obszarów, końcu pasa, przejściu granicznym czy nazwie rzeki. 

Znaki aktywne

Dodatkowe znaki to znaki aktywne nazywane inaczej pulsacyjnymi lub ledowymi. Pojawiają się min. przy przejściach dla pieszych, stopach, ograniczeniach prędkości czy tablicach kierunkowych. Zasilanie znaków może być różnorodne: solarne, wiatrowe, hybrydowe, sieciowe oraz buforowe.

Przeczytaj również:  Remont w Warszawie? Sprawdź sprawdzoną ekipę!

Znaki zmiennej treści VMS

Ostatnia grupa znaków to znaki zmiennej treści VMS, dzięki którym możemy wyświetlać wiele komunikatów na matrycach ledowych i dodatkowo zarządzać ruchem. Wśród nich znajdziemy znaki mobilne LED MVMS, czyli przyczepki z matrycami LED, gdzieś można wyświetlać dowolne komunikaty. Te znaki można obsługiwać z poziomu komputera, smartfona i tabletu. Mamy też PVMS, czyli pryzmatyczny znak zmiennej treści, pokazuje do trzech dowolnych komunikatów. Mechanizm obracania i jakość wyklejki są na wysokim poziomie. Aplikacja obsługuje PVMS, a Klienci doceniają je za bezawaryjność.

Zobacz także: bariery olsztyńskie

W ofercie znajdują się też tabliczki do znaków drogowych w postaci 30 różnych komunikatów, stanowią one uzupełnienie podstawowych znaków i są stosowane do wyjaśnienia lub poszerzenia informacji do znaku głównego. Na przykład mogą informować o płatnej strefie parkowania, drodze z pierwszeństwem na skrzyżowaniu czy też o odległości do niebezpiecznego zakrętu lub odległości znaku ostrzegawczego od miejsca niebezpiecznego. 

Producentem wszystkich wymienionych znaków jest firma Tioman, lider na rynku produkcji i montażu wyposażenia drogowego. Firma wykonuje wszystkie standardowe znaki, jak i znaki z dowolnie wybranymi komunikatami. Znaki są stalowe lub z aluminium i są oklejane folią I, II i III generacji lub folią odblaskową, według życzenia klienta. Można również zamówić poszczególne elementy osobno, jak np. samą folię. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.