Top 5 miejsc do mieszkania w Małopolsce

Top 5 miejsc do mieszkania w Małopolsce

Małopolska to nie tylko wielkie aglomeracje, jak Kraków czy górski, wypoczynkowy Nowy Sącz. Małopolska oferuje równie ciekawe, rozwojowe miejsca do życia bogate w czystsze powietrze, dobrą komunikację podmiejską, spokój, ale również życie kulturalne i towarzyskie czy niskie wskaźniki przestępczości. Przedstawiamy top 5 miejsc do życia w Małopolsce z wyłączeniem Krakowa.

Stary Sącz, miejsce do życia w Małopolsce

Miasta i miasteczka położone w górach charakteryzują się może ich bliskością i pięknymi widokami, ale mają również mnóstwo minusów. Przede wszystkim ceny nieruchomości są niezwykle drogie i bardzo ciężko znaleźć coś sensownego do kupienia, a ilość turystów w sezonie letnim i zimowym, którzy generują wielkie korki samochodowe, imprezy i śmieci może przytłaczać każdego lubiącego ciszę, spokój i długie wędrówki górskie. Dlatego, jeśli koniecznie chcemy mieszkać blisko gór i cenimy sobie spokój, nie wybierajmy najpopularniejszych miejsc jak Zakopane, Białka Tatrzańska czy Nowy Sącz. Stary Sącz to miasteczko liczące ponad 9000 mieszkańców znajduje się blisko Nowego Sącza i jest z nim dobrze skomunikowane. Buduje się tam teraz 100 mieszkań pod tani wynajem, jest też kilka prywatnych, nowoczesnych inwestycji mieszkaniowych. Stary Sącz ma również dobrą komunikację z Krakowem. 

Wieliczka, turystyczne miasteczko w Małopolsce 

Wieliczka kojarzy nam się głównie ze sławną kopalnią soli, ale to świetne, szybko rozwijające się miasteczko liczące około 24 tysiące mieszkańców. Dzięki wysoko rozwiniętej turystyce oferuje dużo pracy w tej dziedzinie dla lokalnych mieszkańców, a do użytku co roku oddawane są nowe inwestycje np. centra handlowe, apartamenty, budynki wielorodzinne, budynki biurowe i wiele innych. Jest to miejsce spokojne, które oferuje łatwy dojazd zarówno w góry, jak i do Krakowa komunikacją podmiejską, dlatego nie trzeba posiadać samochodu. W Wieliczce kwitnie również życie kulturalne i towarzyskie, a turystyka stwarza okazje do spotkań. Jest z niej blisko do Krakowa i stała się już poniekąd jego przedmieściami, zachowując jednak swoją autonomiczność. 

Przeczytaj również:  Buon Giorno Bar Caffe - włoska kawiarnia w Kętach

Jeśli planujesz przeprowadzkę i kupno mieszkania w województwie małopolskim, to firma Pewny Lokal zapewni pomoc na każdym etapie poszukiwania nieruchomości. Braliśmy udział w setkach odbiorów deweloperskich, kiedy ważna jest pomoc eksperta w oszacowaniu potencjalnych usterek wpisywanych do protokołu. Pewny Lokal pomaga w odbiorze nowych mieszkań w Szczecinie, Warszawie, ale i innych województwach tj. jak Małopolska. 

Limanowa, małe miasteczko w Małopolsce idealne do życia 

Limanowa to nieduże, liczące nieco ponad 15 tysięcy mieszkańców miasteczko w województwie małopolskim, które staje się coraz popularniejsze dożycia wśród mieszczuchów z Krakowa i innych dużych miast, dla ludzi chcących żyć bardziej na przedmieściach, w spokoju, ciszy i z lepszym powietrzem. 

W Limanowej oddano prawie 40 mieszkań i domów do użytku, a miasto szybko się rozwija. Panuje tam wysoki poziom szkolnictwa i bezpieczeństwa ogólnego, przestępczość jest na niskim poziomie. Powstało również nowe boisko sportowe, hala sportowa przy liceum, hale magazynowe, budynki usługowe i mieszkalne, centrum handlowe. Dzięki obwodnicy Limanowa nie doświadcza hałasu i spalin, a dojazd czy to do Krakowa, czy Nowego Sącza jest niezwykle łatwy zarówno samochodem, jak i komunikacją podmiejską i PKP. 

Zakopane, miasto artystów i turystów

Zakopane albo się kocha, albo nienawidzi. Miłośnicy turystyki, masowych imprez, sylwestrów w dużej grupie, ale także jazdy na nartach i Tatr świetnie się tu odnajdą. Miłośnicy ciszy, przyrody i stroniący od ludzi raczej powinni poszukać czegoś mniejszego.  Zakopane jest drogie, mieszkania i domy ciężko tu kupić, a jako miejscowość niezwykle turystyczna także i ceny nieruchomości ma wywindowane. Nie da  się jednak ukryć, że jeśli chcemy zainwestować pieniądze i pójść w biznes turystyczny jest to miejsce doskonałe. 

Zakopane ponadto oferuje wiele udogodnień, supermarketów, centa handlowo usługowe, szkoły na wysokim poziomie i pracę, dzięki której nie będziemy musieli dojeżdżać np. do Krakowa. W Zakopanem prowadzonych jest bardzo dużo inwestycji i powstają coraz to nowe mieszkania na sprzedaż. Jeśli natomiast chcemy swoje życie związać z Zakopanem i turystyką, ale nadal chcemy spokoju i ciszy znajdziemy ją w domach na Podhalu, które do tanich nie należą, ale oferują nadal spokój i bliskość gór, a w sezonie można zając się wynajmem pokoi dla turystów. Firma Pewny Lokal zapewnia pomoc w odbiorze nowoczesnych mieszkań od dewelopera w Zakopanem i na terenie całej Polski. Jeśli chcemy kupić wymarzone mieszkanie lub dom od dewelopera, by np. później wynajmować go turystom lub mieszkać w nim samemu, to niezbędna jest pomoc eksperta w czasie odbioru deweloperskiego. Pewny Lokal to firma o ugruntowanej pozycji na rynku, która specjalizuje się w odbiorach mieszkań w Krakowie, Szczecinie i innych dużych miastach – Sprawdź – Odbiór mieszkania Szczecin.

Przeczytaj również:  Badania nieniszczące (badania NDT) - na czym polegają?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.