dlugi weekend w polsce

Jak wykorzystać długi weekend w Polsce?

Marzysz o dobrym wypoczynku? Myślisz, że urlopu wypoczynkowego nie da się dobrze spędzić w Polsce? Brakuje Ci pomysłu na długi weekend? Ten artykuł jest odpowiedzią na wszystkie Twoje pytania. Sprawdź jak możesz wykorzystać swój urlop wypoczynkowy w Polsce. 

Urlop wypoczynkowy

Zbliżają się wakacje i wymarzony czas przeznaczony na urlop. Według Kodeksu pracy każdy pracownik zatrudniony na umowę o pracę ma możliwość skorzystania z urlopu wypoczynkowego. Długość urlopu zależy od stażu pracy. Pracownikowi zatrudnionemu krócej niż 10 lat przysługuje 20 dni urlopu, a pracownikowi zatrudnionemu powyżej 10 lat przysługuje 26 dni urlopu. Warto pamiętać, że w okres zatrudnienia wlicza się również lata nauki. Niewykorzystany urlop wypoczynkowy przechodzi na następny rok i musi być wykorzystany do 30 września kolejnego roku. 

Plany na urlop

Według Instytutu Badań Społecznych, aż 78% badanych Internautów planuje wakacyjny wyjazd. 72% z nich spędzi go w Polsce a 28% za granicą. Prawie Połowa badanych swój urlop wypoczynkowy spędzi nad morzem. 26% badanych spędzi go w górach, 13% na Mazurach, a 22% w innych miejscach. Do najpopularniejszych miejsc nad morzem należą: Gdańsk, Kołobrzeg, Władysławowo, Mielno i Łeba. Najchętniej wybierane górskie kurorty to Zakopane, Karpacz, Szczawnica, Krynica Zdrój i Solina. Natomiast Mikołajki, Augustów, Mrągowo, Giżycko  i Ełk to najczęściej wybierane miejsca spędzania urlopu wypoczynkowego na mazurach. A gdzie Ty pojedziesz na swój wymarzony urlop?

Z racji dużej inflacji w Polsce warto rozważyć wyjazd na wakacje za granicę. Przykładowo nad morze barentsa. Więcej informacji o tym morzu tutaj: https://dzienmorza.pl/morze-barentsa-co-warto-wiedziec/

Organizacja wyjazdu

Statystyki pokazują, że większość Polaków woli samodzielnie zaplanować swój urlop, niż korzystać z firm turystycznych. O czym należy pamiętać przy organizacji wyjazdu? Przede wszystkim należy pamiętać o budżecie, który przeznaczamy na urlop wypoczynkowy oraz o liczbie podróżujących. Następnym krokiem będzie zaplanowanie każdego dnia oraz noclegów. Kolejnym krokiem jest zabranie i spakowanie ze sobą najpotrzebniejszych rzeczy, takich jak ubrania, buty, książki lub gry. Niestety często zdarza się tak, że przekraczamy nasz budżet, zwłaszcza jeśli podróżujemy z dziećmi. Warto więc mieć zapasowe pieniądze na dodatkowe drobne wydatki. 

Przeczytaj również:  Nowe miejsca pracy w Tarnowie. Gdzie opłaca się aplikować?

Długi weekend w Polsce

Część urlopu wypoczynkowego można przeznaczyć na długi weekend w Polsce. Nie bez przyczyny większość badanych wybiera Polskę jako miejsce swoich wakacji i odpoczynku. Na YouTube znajdziemy wiele filmów pokazujących, że Polska jest naprawdę piękna. Takie filmy mogą pomóc nam w podjęciu ostatecznej decyzji. Pomogą w tym nam również opinie osób, które odwiedziły dane miejsca i chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą oraz wrażeniami. Proszę, pomyśl teraz choć na chwilę o Polsce. O jakim miejscu pomyślałeś w pierwszej kolejności? Może warto właśnie tam wybrać się na swój urlop wypoczynkowy. A może wolisz pojechać w nieznane przez siebie do tej pory miejsce?  Wybór nie należy do łatwiejszych, ale ma nadzieję, że przekonam Cię do wybrania Polski. Dlaczego akurat Polska? Polska to nie tylko popularne miejsca. To wiele miejsc mogących zdziwić i wywołać wrażenie u osób, które myślą, że o Polsce wiedzą dużo. To kraj, który wyróżnia się wspaniałą przyrodą i niesamowitą architekturą. Polska zajmuje 9. miejsce w Europie pod względem powierzchni oraz 8. pod względem liczby ludności. Polska jest naprawdę piękna. Warto więc wykorzystać część swojego urlopu wypoczynkowego na długi weekend w Polsce. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *