Lokalne zanieczyszczenia środowiska a pielęgnacja – jak stosować serum do twarzy?

Czy to gdzie mieszkasz, ma wpływ na stan twojej skóry? Oczywiście nie jest jej obojętne, czy korzystasz ze świeżego górskiego powietrza, czy tego w aglomeracji. Jak stosować serum do twarzy, aby ją wzmocnić i uodpornić na czynniki zewnętrzne?

Skóra to narząd o ogromnej powierzchni. Odpowiada za funkcje nie tylko estetyczne. Chroni narządy wewnętrzne, uczestniczy w syntezie m.in. witaminy D, reguluje temperaturę. W związku z tym należy jej się odpowiednia troska, aby służyła nam jak najdłużej. Niestety zmienny klimat i warunki atmosferyczne jej nie sprzyjają. Rozwój świata i generowanie zanieczyszczeń to kwestie, których niestety łatwo nie unikniemy. Sprawdź, jak pielęgnować cerę w tak wymagających warunkach.

Zanieczyszczenia środowiska zagrożeniem dla zdrowia skóry

Z założenia twoja skóra ma chronić przed czynnikami zewnętrznymi. Musisz jednak wiedzieć, że ta funkcja ma swoje ograniczenia. Badania wciąż trwają. Już teraz można jednak stwierdzić, że życie w dużych miastach, np. Krakowie, nie wpływa korzystnie na skórę. Po pierwsze przez smog i zanieczyszczenia, które generują samochody. Wiele cząsteczek jest tak małych, że może swobodnie przenikać przez skórę. To sprawia, że jej odporność drastycznie spada, bariera ochronna zostaje naruszona i mogą pojawiać się różnego rodzaju dermatozy i stany zapalne. Odpowiednia pielęgnacja wydaje się więc być obowiązkowa.

Nie bagatelizuj poprawnej pielęgnacji

Oprócz podstawowej pielęgnacji, do której zaliczamy oczyszczanie, konieczne jest skupienie się na samym problemie. W tym celu potrzebujesz kosmetyku działającego wielokierunkowo i skutecznie. Takie właśnie jest serum. To produkt o lekkiej formule, ale niezwykle bogatej strukturze. Wysokie stężenie substancji aktywnych pozwala mu działać bezpośrednio na dany problem. Jak stosować serum do twarzy?

Przeczytaj również:  Zwiedzaj z klasą, czyli jak zadbać o wygląd w podróży

Jak stosować serum do twarzy – aplikacja ma znaczenie

Aplikacja produktów kosmetycznych przekłada się na ich działanie. Serum do twarzy, które ma zapobiegać działaniu szkodliwych czynników zewnętrznych, najlepiej stosować rano. Idealnym sposobem będzie postępowanie według poniższych zasad:

  • oczyszczanie skóry produktem dostosowanym do jej potrzeb (żel, emulsja, pianka, olejek);
  • tonizowanie – już na tym etapie warto włączyć silne przeciwutleniacze tj. zieloną herbatę, witaminę C;
  • aplikacja serum – nie musisz się więcej zastanawiać, jak stosować serum do twarzy – to bardzo proste – niewielką ilość produktu należy nanieść na twarz i szyję, a następnie wmasować lub delikatnie wklepać;
  • po aplikacji serum konieczne jest użycie kremu przeciwsłonecznego z wysokim filtrem, pamiętaj, że UVA i UVB przyczyniają się do wielu niedoskonałości, fotostarzenia i chorób skóry.

Mieszkasz w Krakowie? Zadbaj o antyoksydację!

Duże miasta w szczególności stawiają skórę w wymagających warunkach. Już wiesz, że serum to najlepszy element pielęgnacji, jaki możesz jej podarować. Jakich substancji powinnaś w nich szukać? Przede wszystkim silnych składników przeciwutleniających, takich jak:

  • witamina C;
  • beta-karoten;
  • witamina E;
  • koenzym Q10;
  • ekstrakt z winogron i zielonej herbaty. 

Ich działanie oparte jest o neutralizację wolnych rodników. Kolejnymi, równie ważnymi związkami są te, które wspomagają odbudowę bariery hydrolipidowej. Należy zwrócić uwagę m.in. na ceramidy oraz emolienty. W tym celu dobrze sprawdzą się kosmetyki do pielęgnacji twarzy Kiehl’s.

Życie w dużym mieście ma swoje plusy i minusy. Stawia niemałe wyzwanie dla twojej skóry. Z obecną wiedzą i dostępnymi produktami jesteś w stanie zawalczyć o jej zdrowy i piękny wygląd – w niemal  każdych warunkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *