Jak uchronić dom przed komarami? Moskitiery i inne sposoby

Większości z nas lato kojarzy się z ciepłymi wieczorami, aktywnością na świeżym powietrzu, wakacjami. Letnie noce mogą jednak dać się we znaki, głównie za sprawą komarów. Jak ochronić się przed ich atakiem? Podpowiadamy! Charakterystyczne brzęczenie często nie daje zasnąć podczas ciepłych letnich miesięcy. Na pewno każdy z nas wiele razy budził się ze swędzącymi bąblami na ciele. Komary, bo o nich właśnie mowa, mogą naprawdę uprzykrzyć nam życie. Zanim lato rozgości się na dobre, a komary przypomną sobie drogę do twojego domu, zastanów się, jak możesz się przed nimi chronić. To prostsze niż myślisz!

Ciemna strona lata, czyli nieproszeni goście

Cieszysz się na samą myśl o upalnych, słonecznych dniach i ciepłych nocach? Pamiętaj, że letnie miesiące to nie tylko przyjemności, ale też walka z insektami. Gdy wieczory stają się coraz cieplejsze, otwierasz okna i delektujesz się dolatującym z zewnątrz świeżym, letnim powietrzem. Niestety wraz z nim do domu dostają się komary, ćmy, muchy. Przeszkadzają w spokojnym śnie, a niestety mogą również dotkliwie pogryźć. 

Jeśli nie chcesz spędzać czasu na ich wyłapywaniu i unieszkodliwianiu owadów, koniecznie pomyśl o sposobach zabezpieczenia się przed nimi. Przecież nie chodzi o to, aby unikać otwierania okien, ale o to, aby jednocześnie utrudnić komarom dostęp do mieszkania i pozostawić dopływ świeżego powietrza.

Moskitiery skutecznym sposobem na komary

Jednym z najbardziej skutecznych sposobów na komary (i inne insekty) jest montaż moskitiery okiennej lub drzwiowej. Dlaczego warto skorzystać z moskitiery? Ta siatka wykonana z włókna węglowego jest barierą nie do pokonania nawet dla najmniejszych owadów. Jest prosta w montażu i demontażu, może być używana tylko w sezonie lub przez cały rok. Charakteryzuje ją odporność na zmienne warunki atmosferyczne, dlatego nie trzeba się obawiać, że ulegnie zniszczeniu, gdy mocniej zawieje czy popada.

Przeczytaj również:  Zasady pielęgnacji skóry tłustej. Jak dbać o cerę trądzikową?

Zwykle stosuje się moskitiery okienne. Jeśli jednak często otwierasz drzwi balkonowe, pomyśl o zamontowaniu zabezpieczenia również tam. Moskitiery na drzwi balkonowe będą świetnym uzupełnieniem modeli przeznaczonych na okna. Możesz wybrać moskitierę magnetyczną, na zawiasach, rolowaną lub przesuwną, w zależności od indywidualnych potrzeb.

Skoro wspomniana została moskitiera na okno, warto wskazać jej atuty. Jest niemal niewidoczna, doskonale pasuje do każdej aranżacji, koloru stolarki i rozmiaru okna (istnieje możliwość zamówienia moskitiery na wymiar). Taką moskitierę możesz zamontować także na oknie dachowym, czy wyposażonym w rolety zewnętrzne. Na tym jednak nie koniec. Twoja ochrona przeciwkomarowa może przybrać różne formy – nieruchomej ramki montowanej bezpośrednio do ramy okiennej lub ruchomej konstrukcji poruszającej się po bocznych szynach. 

Moskitiery rolowane i plisowane nie tylko skutecznie zabezpieczają twój dom przed insektami, lecz także pięknie się prezentują, stanowiąc niebagatelną ozdobę okna.

Co poza moskitierą? 

Czy istnieją inne skuteczne sposoby na zabezpieczenie się przed komarami, muchami, pszczołami? Na rynku znajdziesz specjalne środki w formie sprayów, urządzeń podłączanych do prądu, świeczek odstraszających insekty czy lamp owadobójczych. Możesz ustawić w mieszkaniu specjalnie wyselekcjonowane rośliny, których komary nie lubią (geranium, pelargonia, lawenda wąskolistna). Polecaną metodą jest stosowanie olejków eterycznych, których zapach ma zniechęcać owady.

Pamiętaj jednak, że najskuteczniejszym sposobem na uniknięcie kontaktu z maleńkimi krwiopijcami jest uniemożliwienie im dostania się do domu. Moskitiery są najlepszym i najprostszym rozwiązaniem, które zapewni ci spokój nie tylko w letnie wieczory. 

Komary, pszczoły, muchy, ćmy potrafią zakłócić spokój i spowodować sporo zamieszania. Warto zastanowić się nad rozwiązaniem, które będzie ci służyć przez wiele lat. Montaż solidnych i wytrzymałych moskitier to gwarancja zabezpieczenia domu przed owadami. Często to coś więcej niż ochrona przed komarami i muchami. Moskitiery mogą również ograniczać rozprzestrzenianie się bakterii czy wnikanie pyłków. Przekonaj się, że moskitiera może stać się strażnikiem twojego spokoju.

Przeczytaj również:  Parterówki na topie. Projekty domów parterowych i ich zalety

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *