Nowe miejsca pracy w Tarnowie. Gdzie opłaca się aplikować?

Drugie pod względem liczby ludności oraz powierzchni miasto woj. małopolskiego ma do zaoferowania wiele atrakcyjnych miejsc pracy, odpowiednich zarówno dla osób z wieloletnim doświadczeniem, jak i dla nowicjuszy, rozpoczynających życie na własny rachunek. Spora ilość ofert może powodować konsternację. Gdzie warto aplikować, żeby zwiększyć swoje szanse? W których branżach występują deficyty i czy przekłada się to na dobre zarobki?

Praca w Tarnowie – jak wygląda rynek?

Stopa bezrobocia w Tarnowie wynosi aktualnie 4,2%. To lepszy wynik niż średnia krajowa (5%). Co to oznacza w praktyce? Ze znalezieniem pracy w mieście jest stosunkowo łatwo i każda osoba faktycznie chcąca zarabiać, może to robić. Oferty czekają zarówno w Urzędzie Pracy, jak i w serwisach internetowych z ogłoszeniami.

Problemem jest zatem nie tyle znalezienie pracy jako takiej, ile raczej pracy odpowiadającej wszystkim wymaganiom kandydata – czyli ciekawej, rozwojowej i dobrze płatnej. Faktycznie, nie wszystkie branże oferują wysokie zarobki i komfortowe warunki wykonywania codziennych czynności. Średnia płaca w mieście jest jednak wysoka – 7.124,26 zł to wynik trzeci w województwie, po Krakowie i Nowym Sączu.

Najwięcej wakatów ma do zaoferowania sektor prywatny, ale i w administracji publicznej znajdą się oferty dla odpowiednio wykształconych kandydatów. Zawsze można też wziąć sprawy w swoje ręce i postarać się o dofinansowanie na rozpoczęcie własnej działalności.

Nowe miejsca pracy w Tarnowie – w jakich branżach szukać zatrudnienia?

Świetną wiadomością dla wszystkich osób poszukujących pracy w Tarnowie jest fakt, że niemal nie występują u nas nadwyżki przedstawicieli poszczególnych zawodów. Na największą konkurencję narzekają tylko ekonomiści. W pozostałych profesjach albo panuje równowaga pomiędzy kandydatami i miejscami pracy (np. graficy komputerowi, dietetycy, pracownicy biurowi) lub deficyt. I to właśnie na oferty zatrudnienia w zawodach deficytowych warto zwrócić uwagę, jeśli poszukujesz atrakcyjnego finansowo stanowiska.

Przeczytaj również:  Dieta pudełkowa w Krakowie - zdrowe i smaczne posiłki

Z brakami kadrowymi borykają się przede wszystkim branża edukacyjna, medyczna oraz IT. Ponieważ w tych zawodach potrzebne jest odpowiednie wykształcenie i praktyka, to kandydat może dyktować warunki – zarówno finansowe, jak i organizacyjne. Jeśli więc szukasz zatrudnienia w Tarnowie jako lekarz, ratownik medyczny, pielęgniarka, położna, nauczyciel praktycznej nauki zawodu, nauczyciel w szkole specjalnej, programista czy administrator baz danych – jesteś na wygranej pozycji.

Na bieżąco wielu pracowników potrzebują w Tarnowie branża logistyczna oraz budowlana. Tutaj sytuacja wygląda jednak nieco inaczej – ponieważ od kandydatów najczęściej nie wymaga się wiedzy czy doświadczenia, gdyś jest on przyuczany do pracy na miejscu, zarobki nie będą już tak wysokie (choć najczęściej ciągle wyższe niż płaca minimalna). W Tarnowie bez problemu znajdzie więc pracę kierowca dowolnej kategorii, magazynier, robotnik budowlany, operator maszyn budowlanych czy pracownik wykończenia wnętrz.

Praca Tarnów – gdzie jej szukać?

Poszukiwanie pracy już od wielu lat odbywa się za pośrednictwem portali internetowych. Szczególnie polecane są serwisy z ogłoszeniami o pracę, w których można zawęzić wyniki wyszukiwania do konkretnego miasta (np. do Tarnowa, tak jak tutaj: https://www.gowork.pl/praca/tarnow;l).

Korzystając z wyspecjalizowanego portalu, zyskujesz przede wszystkim pewność, że oferta jest legalna. Pracodawca przechodzi przez proces weryfikacji ze strony operatora przed dodaniem ogłoszenia.

Artykuł promocyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *