Buon Giorno Bar Caffe – włoska kawiarnia w Kętach

Bar Caffe Buon Giorno – smakuj życie po włosku!

Włosi – jak chyba żaden inny naród na świecie – wręcz kochają smakować życie; nie tylko w przenośni ale również dosłownie! W istocie; to właśnie mieszkańcy słonecznej Italii przywiązują ogromną wagę do jakości spożywanych posiłków. To właśnie dlatego włoskie wędliny, sery, pieczywo oraz inne specjały wydają się wręcz przesycone zarówno aromatem, jak i smakiem. Z pewnością każdy, kto choć raz w życiu miał okazję spożywać posiłek w autentycznej, włoskiej restauracji na długo zapamiętał smak serwowanych tam potraw.

Sprawę z tego faktu doskonale zdaje sobie Paweł i Marzena Laszczak, którzy spędzili w Italii wiele, niezapomnianych lat. To właśnie oni wpadli na pomysł przeniesienia tamtejszych smaków wprost do… naszego kraju! Zamysł okazał się prawdziwym strzałem w dziesiątkę i skutkował powstaniem miejsca, które bez przesady można określić mianem kawiarni i pizzerii w jednym czyli Bar Caffe Buon Giorno. Co więcej, dania – w tym również pizzę! – dostępne w menu Bar Caffe Buon Giorno możemy zamówić zarówno na miejscu, jak i korzystając z opcji jaką jest pizza z dostawą do domu.

Bar Caffe Buon Giorno? Najlepsza pizza w okolicy!

Początkowo główne pozycje w menu Bar Caffe Buon Giorno zajmowały kawy parzone w autentycznych, włoskich ekspresach. To właśnie one stanowiły swego rodzaju specjalność opisywanej kawiarenki. Poza napojami goście odwiedzający Bar Caffe Buon Giorno mogli zamówić również włoskie panini (typ kanapki z różnego typu dodatkami), słodkie ciastka, wytrawne wypieki czy lekkie sałatki. Szybko okazało się, że zainteresowanie przysmakami oferowanymi przez Bar Caffe Buon Giorno jest na tyle duże, iż właściciele opisywanego lokalu podjęli decyzję o rozszerzeniu działalności. Tym samym od jesieni 2021 r. w Bar Caffe Buon Giorno – poza wymienionymi powyżej potrawami – podawana jest również prawdziwa, włoska pizza!

Przeczytaj również:  Jak działają hulajnogi miejskie?

W Bar Caffe Buon Giorno dostępne są dwa rodzaje pizzy: bianca (bez sosu pomidorowego) i rossa (z sosem pomidorowym). Jeśli zdecydujemy się na pierwszy z wariantów to możemy wybierać pomiędzy kompozycjami takimi, jak m.in. 4 formaggi (mozzarella, gorgonzola, parmezan, provolone), Primavera (mozzarella, pomidorki, rukola, brokuły sycylijskie, płatki parmezanu) czy też Parma (mozzarella, szynka parmeńska, pomidorki, parmezan, rukola). A opcja rossa? W tym przypadku naszym wyborem może paść np. Marinara (sos, czosnek, oliwa, oregano), kultowa Margherita (sos, mozzarella, bazylia), Salame dolce lub Salame piccante (sos, mozzarella, salami – łagodne bądź pikantne) czy też Gorgonzola (sos, mozzarella, gorgonzola, szpinak). Warto dodać, że pizza serwowana w Bar Caffe Buon Giorno dostępna jest zarówno w całości, jak i w kawałku. Jeśli więc masz ochotę na smak pysznej, włoskiej pizzy jednak obawiasz się, że nie zjesz całego wypieku, to możesz z powodzeniem zamówić kawałek (lub kilka!) wybranej kompozycji smakowej.

Bar Caffe Buon Giorno pod patronatem klubu 555

Założony przez Fryderyka Karzełka klub 555 skupia ludzi stawiających na rozwój osobisty. Dlaczego o tym wspominamy? Ponieważ kawiarnia Bar Caffe Buon Giorno – jako pierwsza w Polsce! – została objęta patronatem nadmienionego klubu. To kolejny powód, dla którego warto – choć na krótką chwilę – wpaść do tego wyjątkowego miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.