Czego nie wniesiemy na pokład samolotu? To powinni wiedzieć podróżni!

Czego nie wniesiemy na pokład samolotu? To powinni wiedzieć podróżni!

Wakacje zbliżają się do nas wielkimi krokami, a to jednocześnie oznacza bardzo gorący okres dla wszystkich linii lotniczych. Nie da się ukryć, że podróże samolotem stały się niezwykle popularne. Jednak czego nie wniesiemy na pokład samolotu? Oto niezbędne informacja dla podróżnych?

Dlaczego kochamy latać samolotem?

Podróże samolotem, jak już zostało to wspomniane, cieszą się obecnie ogromną popularnością. Dlaczego? Przede wszystkim do głosu dochodzą tu potrzeby wygody oraz komfortu. Dawniej podróżowanie nie było tak proste jak w dzisiejszych czasach. Wówczas najtańszymi i najbardziej dostępnymi środkami transportu były autokary lub własne samochody osobowe. Niemniej jednak znacznie limitowało to możliwości podróżnych, a często by dotrzeć do np. popularnej wśród polskich turystów Chorwacji, trzeba było spędzić w podróży cały dzień. Jak łatwo się domyślić, w momencie kiedy podróżni docierali do hotelu, byli wykończeni i ochota na zwiedzanie czy plażowanie ulatniała się w powietrzu. Samoloty z kolei pozwalają na pokonywanie nawet dalekich dystansów w zaledwie kilka godzin, a co więcej, gwarantują podróżnym maksymalnie komfortowe warunki. Co więcej na rynku pojawiły się również tani przewoźnicy, dzięki czemu bilety lotnicze nie są wstanie już tak mocno nadwerężyć możliwości finansowych turystów. Nie da się ukryć, że śmiało można zaryzykować stwierdzenie, że turyści kochają latanie!

Ograniczenia na pokładzie samolotu odnośnie bagażu podręcznego i przedmiotów 

Każdy, kto choć raz podróżował już samolotem, świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba stosować się do wszelkich zasad oraz restrykcji jakie obowiązują na jego pokładzie. Niemniej jednak zawsze z dość dużym pesymizmem przyjmowane są przez podróżnych te ograniczenia, które odnoszą się do możliwości wniesienia na pokład poszczególnych przedmiotów. Już sam bagaż podręczny, czyli ten, który będzie z nami podróżował na pokładzie samolotu, jest drobiazgowo i szczegółowo kontrolowany, a jeśli znajdą się w nim niedozwolone przedmioty, to niestety turyści będą musieli się z nimi pożegnać. Takie ograniczenia często są przyjmowane przez podróżnych z dość dużym dystansem. Wynika to z faktu, że większość z nas wychodzi z założenia, że skoro płacimy za bilet, to mamy przecież prawo do zabrania ze sobą dokładnie tego, na co mamy ochotę. Niemniej jednak jest to podejście całkowicie błędne. Wynika to przede wszystkim z faktu, że kontrola na lotniskach nie jest bezpodstawna. Poniekąd ma ona zapewnić bezpieczeństwo pasażerom, a poniekąd ma ona zadbać o to, by nie dochodziło do nielegalnych praktyk. Warto pamiętać również, że każdy kraj ma swoje własne restrykcje wjazdowe, a podróżni wybierający się do niego muszą tych zasad przestrzegać, w przeciwnym razie może im zostać odmówiony wstęp na terytorium danego kraju.

Przeczytaj również:  Remont w Warszawie? Sprawdź sprawdzoną ekipę!

Czego nie wniesiemy ze sobą na pokład samolotu? Najważniejsze informacje!

Przejdźmy teraz płynnie do kwestii tego, czego niestety, nie wniesiemy ze sobą na pokład samolotu. Travelers– największy portal dla podróżnych jasno donosi, że w ostatnim czasie liczba przedmiotów podróżnych, która została skonfiskowana podczas kontroli na „bramkach” znacznie się zwiększyła. Warto więc zapoznać się z tym, czego na pokład samolotu wnieść nie możemy, by nie musieć się z tymi przedmiotami żegnać jeszcze przed odlotem. Zalicza się do nich:

  • broń- to chyba jest oczywiste, ze względów bezpieczeństwa. Co ciekawe, nie chodzi tu jedynie o broń palną, ale także wszelakie ostre przedmioty oraz noże, które mogą stanowić poważne zagrożenie.
  • skóry i części zwierząt- niestety, jeśli chcecie sobie zafundować taką pamiątkę z wakacji, to z pewnością nie wniesiecie ich na pokład samolotu.
  • płyny i jedzenie dla dzieci- choć nie są to przedmioty ściśle zakazane, to jednak mogą one podlegać dodatkowej kontroli, więc pasażerowie powinni się na to przygotować.
  • proch strzelniczy, paralizatory, gaz pieprzowy- to produkty, które są surowo zakazane z racji tego, że mogą one stanowić zagrożenie.
  • kije i przedmioty o ostrych krawędziach większe niż 6 centymetrów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.