Nasze Małopolskie Informacje

Co to jest webinar?

co to jest webinar

Webinary są bardzo popularne w dzisiejszych czasach. Jest to wspaniały sposób na zdobywanie dodatkowej wiedzy, ponieważ webinar [https://skutecznycontent.pl/webinar/] to wykład w formie online. Dowiedz się więcej, na ten temat dzięki prezentowanemu artykułowi.

Na początku warto odpowiedzieć sobie na pytanie, co to jest webinar. Jest to inaczej wykład internetowy. W tym przypadku osoba, która prowadzi spotkanie, łączy się z uczestnikami wykładu za pośrednictwem aplikacji bądź też przeglądarki internetowej. Webinary bywają także nazywane webinariami. Określenie ma swoje źródło w języku angielskim. Stanowi połączenie dwóch wyrazów, czyli web – sieć i seminar, czyli seminarium. Interesujące jest także to, że webinar może być prowadzony przez jedną, ale równie dobrze także przez dwie osoby. Cechą charakterystyczną takiego spotkania jest także to, że uczestnicy rejestrują się na nie wcześniej. Tak z reguły jest! Gdy webinar się zaczyna, osoby zainteresowane otrzymują informację. Pamiętaj także o tym, że deklaracja uczestnictwa nie oznacza, że musisz wysłuchać wykładu do końca. W każdej chwili możesz opuścić grupę lub zalogować się ponownie, gdy zmienisz zdanie.

Co to jest webinar, czyli jakie informacje są najczęściej prezentowane na spotkaniach?

Webinary organizuje się z różnych powodów i inicjatyw. Mogą one dotyczyć każdego tematu, pod warunkiem że są ludzie, którzy się nim interesują. Prowadzący podczas spotkania prezentują różne informacje w formie prezentacji, wizualizacji czy też raportów. Na koniec webinaru uczestnicy najczęściej zadają pytania. Mogą także skorzystać z konsultacji. Niektórzy organizatorzy wykorzystują także dodatkowe narzędzia, aby zwiększyć zainteresowanie uczestników. Mogą to być przede wszystkim ankiety, quizy, testy i wiele, wiele więcej.

Co webinary dają organizatorom?

Webinary pozwalają na nienachalny kontakt z odbiorcami. Dzięki temu organizatorzy zdobywają zaufanie klientów. Webinary są bardzo często stosowane przez firmy usługowe, które mogą w ten sposób zaprezentować swoją wiedzę, jako ekspertów. Webinary organizują także przedsiębiorstwa, które oferują narzędzia SAAS&CRM. Takie spotkania internetowe służą tym organizacjom do prezentacji platformy. Webinary organizowane są również przez marki sklepów stacjonarnych, jak i internetowych. Dzięki nim przedstawiają swoje produkty, ale także przekazują wiedzę i wzmacniają swój wizerunek.

Co to jest webinar, czyli jakie korzyści zapewniają webinary?

Webinary dają bardzo wiele korzyści osobom lub firmom, które je organizują. Służą przede wszystkim do komunikacji i powiadamiania o istotnych zmianach w firmie. Co więcej, za ich sprawą można wzmocnić swój wizerunek, jako eksperta w branży. Inną zaletą webinarów jest danie szansy odbiorcom na zrozumienie skomplikowanych technologii i złożonych zagadnień o charakterze technicznym. Webinar może promować firmę lub służyć wyłącznie do przekazywania ważnej wiedzy.

Dlaczego lepiej organizować webinary niż wykłady stacjonarne?

Webinary są dużo lepsze od wykładów stacjonarnych. Po pierwsze w porównaniu do tradycyjnych spotkań zapewniają oszczędność pieniędzy. W tym przypadku nie trzeba wynajmować sal do przeprowadzenia szkolenia. Co więcej, oprogramowanie do przeprowadzenia webinaru jest dużo tańsze. Nie trzeba także dojeżdżać na miejsce, a więc oszczędza się także czas. Ponadto jest to także dobra metoda na wchodzenie w bezpośrednią interakcję z uczestnikami. Webinary są bardzo wygodne i elastyczne. Dzięki nim można poszerzyć bazę klientów i umocnić swoją pozycję, jako specjalisty w branży.

Webinary, czyli jak długo trwają takie spotkania?

Wszystko zależy od tematyki spotkania. Webinary organizowane są po to, aby przekazać istotną wiedzę. Dlatego czas powinien być dostosowany do tego, aby spełnić ten cel. Nie można także zanudzić uczestników, ponieważ wówczas osiągnie się efekt przeciwny do zamierzonego. Dlatego nie skupiaj się za bardzo na mało znaczących kwestiach. Webinary mogą trwać 30 minut i są to krótkie spotkania, czyli prosto i na temat. Niektóre trwają 45 minut i są to inaczej webinary średniej długości. Webinary mogą trwać także ponad godzinę!

Exit mobile version