najlepszy fryzjer w krakowie

Wizyta u najlepszego fryzjera w Krakowie czy samodzielne farbowanie włosów w domu? Co wybrać?

Zastanawiasz się, co będzie lepszym wyborem – wizyta w najlepszym salonie fryzjerskim w Krakowie czy może samodzielne farbowanie? Nasz artykuł przedstawia zalety i wady obu rozwiązań. Koniecznie się z nim zapoznaj!

Wizyta u fryzjera czy farbowanie włosów w domowym zaciszu – wiele kobiet nie wie, co będzie dla nich lepszym wyborem. Zapoznanie się z zaletami i wadami obu tych opcji z pewnością pomoże w podjęciu decyzji!

Zalety farbowania włosów u specjalisty

Do zalet farbowania włosów u specjalisty zaliczamy między innymi:

 • dokładne wykonanie koloryzacji;
 • dobór najlepiej pasującego koloru;
 • stosowanie kosmetyków pielęgnacyjnych i odżywczych;
 • lepsza jakość farb oraz kosmetyków pielęgnacyjnych;
 • używanie folii do koloryzacji, które separują pojedyncze pasma włosów – umożliwia to wykonanie pasemek oraz przyspiesza rozjaśnianie włosów.

Wady farbowania włosów u specjalisty

Podstawową wadą wizyty u fryzjera jest jej koszt. Taka usługa jest zdecydowanie droższa niż farbowanie włosów w domu. Cena za wykonanie koloryzacji zaczyna się od 150 złotych i uzależniona jest od wyboru rodzaju farby (o ile fryzjer oferuje taki wybór), doświadczenia specjalisty oraz dodatkowo wykonanych usług, na przykład podcięcie końcówek, masaż głowy. Do minusów wizyty w salonie fryzjerskim można też zaliczyć czas, jaki należy poświęcić na dojazd do wybranego punktu.

Jak znaleźć dobrego fryzjera w Krakowie?

Zastanawiasz się, jak znaleźć dobrego fryzjera w Krakowie? W pierwszej kolejności popytaj znajomych, czy polecają jakiś salon, z którego usług są zadowoleni. Podpowiedzi możesz również poszukać w internecie. Wystarczy, że w wyszukiwarce internetowej wpiszesz, że poszukujesz najlepszego fryzjera w Krakowie i otrzymasz listę najbardziej polecanych specjalistów w tym mieście. Koniecznie zapoznaj się z opiniami na temat poszczególnych salonów i wybierz ten, który jest najwyżej oceniany!

Przeczytaj również:  Jesienna chandra - jak z nią walczyć?

Zalety samodzielnego farbowania włosów w domu

Jakie są zalety farbowania włosów w domowym zaciszu? Do najważniejszych zaliczyć możemy między innymi:

 • niską cenę – koszt wykonania koloryzacji ogranicza się do zakupu farby, coraz częściej w opakowaniu dostępne są już też rękawiczki i pojemniki do rozrobienia mieszanki (producenci dodają również odżywki!);
 • wygodę – farbowanie można zrobić w dowolnym dniu i o dowolnej porze, nie trzeba umawiać się na konkretną godzinę do fryzjera;
 • łatwość wykonania – farbowanie włosów jest łatwym zadaniem, zwłaszcza że w opakowaniu z farbą znajduje się szczegółowa instrukcja.

Wady samodzielnego farbowanie włosów w domu

Wśród głównych wad samodzielnego farbowania włosów w domu możemy wyróżnić między innymi:

 • niedokładne nałożenie farby na włosy – uzyskanie nieestetycznych przebłysków na włosach;
 • ograniczony wybór kolorów farb – specjaliści posiadają większą gamę kolorów farb niż sklepy;
 • zły dobór koloru farby – uzyskanie efektu innego niż się oczekiwało;
 • ryzyko wystąpienia alergii – wiele kobiet nie wykonuje testu alergicznego przed wykonaniem farbowania, pomimo tego, że na każdym opakowaniu farby jest to napisane i wskazane do wykonania, gdyż grozi oparzeniami skóry głowy.

Jak samodzielnie pofarbować włosy w domu?

Jak pofarbować lub jak rozjaśnić włosy w domu? Najważniejsze jest tutaj odpowiednie przygotowanie. Zacznij od wyboru właściwych produktów, czyli farby lub rozjaśniacza. Przygotuj niezbędne akcesoria typu pojemniczek do rozrobienia preparatu, pędzelek do nakładania, rękawiczki ochronne. Następnie zapoznaj się z opisem postępowania, który znajdziesz na załączonej ulotce bądź na opakowaniu preparatu. Nałóż starą koszulkę lub wykorzystaj jakiś ręcznik, aby zabezpieczyć ubranie przed plamami. Starannie zaaplikuj farbę lub rozjaśniacz na włosy, odczekaj wymagany czas, zmyj kosmetyk i gotowe!

Teraz już wiesz, jakie zalety i wady mają poszczególne rozwiązania. Jeśli nie jesteś w stanie samodzielnie pofarbować sobie włosów, to koniecznie skorzystaj z pomocy najlepszego fryzjera w Krakowie!

Przeczytaj również:  Podatki a inwestycja w fotowoltaikę - co możesz odliczyć, na czym zaoszczędzić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *