Dotacja na termomodernizację - kiedy można się starać?

Dotacja na termomodernizację – kiedy można się starać?

Kiedy można ubiegać się o dotację na termomodernizację? O dotację na termomodernizację możesz ubiegać się na dwa różne sposoby. Możesz ubiegać się o dotację remontową lub dotację na premię kompensacyjną. Ta druga forma finansowania pochodzi ze środków własnych lub z komercyjnego kredytu bankowego. Następnie możesz spłacić kredyt premią kompensacyjną. Oba te sposoby są równie ważne i należy je rozważyć przed złożeniem wniosku.

Dofinansowanie do termomodernizacji utrzymuje się na stałym poziomie

Dotacja na termomodernizację pozostaje na stałym poziomie, choć jej wysokość została zmniejszona do dwudziestu procent całkowitej kwoty kredytu. W 2009 roku wprowadzono nowy program łączący premię kompensacyjną i premię remontową, aby pomóc ludziom w remontowaniu budynków o kluczowym znaczeniu. Fundusz został wykorzystany w wysokości prawie 50 milionów euro rocznie. Eksperci twierdzą, że fundusz jest nadal ważny i będzie ważny.

Program działał do 1998 roku

Program dla kancelarii, który wszedł w życie w 1994 roku, obowiązuje do końca roku. Jego stosowanie zostało przedłużone o rok, a ponadto wprowadzono zmiany mające na celu wyjaśnienie procedur. Sprawy rozpoczęte w ramach kierunku praktyki w czasie obowiązywania programu mogą zostać przeniesione do Wydziału Kanclerskiego. Nowe przepisy nie wymagają ponownego składania opisów spraw po ich przeniesieniu do Wydziału Kanclerskiego. Sprawy te mogą być rozpatrywane przez Chancery Master.

Ponowne stopniowe wprowadzanie systemu

W skrócie, program pozwoli przedsiębiorstwom na uzupełnienie pierwotnych pożyczek. Będą one dostępne u kilku dużych kredytodawców od 10 listopada, a oczekuje się, że inni kredytodawcy pójdą w ich ślady. Łączna kwota pożyczki nie może być wyższa niż 25% potwierdzonego przez siebie rocznego obrotu firmy, czyli 50 000 PS. Ta maksymalna kwota może być niższa w przypadku firm znajdujących się w trudnej sytuacji. Doładowanie musi wynosić co najmniej 1000 PS. Warto jednak zaznaczyć, że maksymalna kwota nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich firm.

Rząd zapowiedział, że dokona przeglądu wszystkich istniejących form pomocy rządowej. Obecnie trwają rozmowy z przedstawicielami branży w całym kraju, mające na celu poznanie ich opinii. Program dotacji dla małych przedsiębiorstw jest jednym z takich programów. Wnioski można składać do władz lokalnych od dziś i muszą one wpłynąć do 21 kwietnia 2021 roku. Jeśli jednak wniosek zostanie złożony po tej dacie, trzeba będzie ponownie ubiegać się o pożyczkę. Program ten jest obwarowany wieloma zasadami i przepisami.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *